Идната недела целосно помрачување на Месечината

Идната недела, односно ноќта меѓу петок и сабота, на 27/28 јули ќе има помрачувањето на Месечината.

Сите фази на помрачувањето ќе бидат видливи од областите на Индискиот Океан, Индија, Источна Африка, Арабискиот Полуостров и подрачјето ка Карипското Море.

Месечината во сенката на Земјата ќе влезе во 20:24 часот од која ќе започне и целосното помрачување.

 

 

 

16.07.2018 - 23:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега