И змиите се живи суштества: Дехидрирана змија пие вода од шише (видео)

Колку и да се опасни, и змиите се живи суштества.

Иако постојат многу опасни змии од кои навистина треба да се плашите и бидете вниматели, на змиите им е потребна и наша помош.

Ккао во овој случај каде змијата останала без вода и дехидрирала, па човек и даде да пие вода од неговото шише.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.07.2019 - 14:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега