Ѝ земала златни предмети и заминала - кавадарчанка измамена од друга жена

Во Полициската станица Кавадарци вчера  околу 15 часот С.М.(54) од Кавадарци пријавила дека во нејзиниот дом била измамена од С.К.(35), која и побарала златни предмети за да и направи услуга, по што заминала и не се вратила.

За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, кој посочи дека се работи на расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.09.2020 - 10:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега