И вечерва протести пред Собрание

 

Шеста вечер по ред, граѓаните излегоа на протест пред Собранието да го изразат својот револт по потпишувањето на договорот со Грција за преименување на името на државава во Република Северна Македонија.

Се пуштаа патриотски песни, се слушнаа скандирања “Името не го даваме ” ,”Македонија на Македонците”, повикуваа на смиреност и мирни протести и порачаа дека ќе бидат тука и дење и ноќе се додека не падне оваа власт и  порачаа дека никој нема да не раздели

 

 

 

19.06.2018 - 21:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега