И вечерва протест во Ѓорче поради прегазеното детенце

 

Граѓаните на општина Ѓорче Петров и вечерва протестираат откако синоќа беше прегазено десетгодишно дете на пешачки, јави Плусинфо.

Жителите обвинуваат дека ни претходната, ни актуелната власт не го решава проблемот на таа улица. Граѓаните освен поставување на семафори, бараат да се постават и „лежечки полицајци“ на таа улица. 

Најавија дека протестите ќе траат и понатаму.

 

 

 

16.04.2018 - 19:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега