И утре опозицијата ќе биде на улица: Заев се колнеше во најмилото, а се пазареше со македонскиот идентитет

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и утре продолжува со протестите во Скопје. За утре протест е закажан во 12:30 минути кој ќе почне од Спортските центри „Борис Трајковски“ и „Јане Сандански“, а ќе завршат пред Владата каде собирот треба да почне во 13:00 часот.

-Заев лажеше кога се колнеше во најмилото, a се пазареше за идентитетот, историјата, за Македонија. Денес повторно лаже кога вели дека не преговара за идентитетот, јазикот, историјата, а историските комисии го демантираат и го тврдат токму спротивното. Лаже и кога вели дека има напредок. Безочно лаже и око не му трепнува, велат од опозициската партија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.12.2020 - 19:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега