И лаборант меѓу заразените со морбили во Македонија

 

Лаборант во Институтот за јавно здравје е меѓу тројцата новозаразени со морбили. Станува збор за 44-годишна жена од Сопиште која  била вакцинирана против мали сипаници, пренесе Телма.

Со трите нови случаи, бројката на заразени со морбили се искачи на 17. Само еден е од Прилеп, но и тој најверојатно се заразил во Скопје, каде периодот бил на привремена работа. 

Заразено е и бебе кое има 15 месеци.

 

 

 

20.10.2017 - 20:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа