Ѝ ја здробил главата на мајка му, па трчал избезумен низ Белград

Српските медиуми откриваат детали од вчерашното убиство во Белград, откако возрасна жена беше убиена од 26-годишниот син.

Момчето ја убило својата мајка во семејниот стан, а нејзиното тело било пронајдено во текот на ноќта.

Џ.М. со неколку удари со тврд предмет ја здробил главата на мајка му, која починала на лице место, а тој направил инцидент и пред неколку дена во центарот на Белград кога нападнал непозната девојка.

Една продавачка од локална продавница кажала дека го забележала момчето како избезумено трчало по улица два дена пред убиството.

01.10.2022 - 15:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега