И го оставила бебето на мајка си и исчезнала - детали за драмата во Скопје

Во СВР Скопје денеска во 11 часот и 15 минути жена пријавила дека на улицата „Методија Шаторов Шарло“ во скопски Аеродром во нејзиниот дом дошла ќерка и со нејзиното новороденче, и го оставила и го напуштила станот.

МВР информира дека новороденченто за преглед било пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на мајката на детето и за целосно расчистување на настанот.

 

 

 

23.10.2018 - 14:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега