И докторите зачудени од смесата која регенерира коски и зглобови

 

Според бројни здравствени стручњаци неправилното држење на телото е еден од главните причини за болки во грбот, зглобовите и нозете.

Според тоа, од клучна важност е тоа да се исправи за да се спречат понатамошни компликации.

Освен тоа, ние ќе ви предложиме да го користите овој прекрасен природен рецепт кој е во состоја ефикасно да ја поправи и регенерира состојбата на зглобовите, коските и колената и ја ублажува болката.

Ова е начнот на припрема:

- 1 кг мед

- 10 лажички ленено семе

- 50 гр семки од тиква

- 5 лажички сусам

- 3 лажички суво грозје

- 50 гр семки од сончоглед

- 50 гр зрна пченица

Начин на подготовка:

Помешајте ги сите горенаведени состојки во поголем сад, добро промешајте и префрлете во стаклена тегла.

Начин на користење:

 

Препорачливо е  да се зема една лажица пред секој појадок и ручек. 

 

 

 

16.11.2017 - 23:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа