Хуманитарна акција во Зоолошка за лекување на Симона:„ Да спасиме еден млад живот“

Од таму информираат дека во недела од 9 до 18 часот ќе бидат поставени кутии за донации, а во меѓувреме најмалите посетители ќе можат да се дружат и фотографираат со омилените дизни маскоти, да гледаат бесплатно магионичарско шоу и многу други содржини преку кои ќе се помогне да се соберат средства за малата Симона.

– Да бидеме хумани, да спасиме еден млад живот. За среќно детство на Симона!-апелираат од Зоолошката градина. 

Деновите се собрани над 30.000 евра, а малата Симона со родителите се веќе во Загреб. Потребно е да се соберат 140.000 евра за лекувањето.

Броевите за донации се : Телеком -143 424 и А1- 143 460.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.10.2019 - 12:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега