Хрватскиот пејач ги згрози сите: Сними спот со вистински чoвечки труп

 

Хрватскиот пејач Филип Диздар бил во обиколка на околината на Загреб за да најде труп кој му бил потребен да екранизира една од своите нумери.

По некое време, пејачот нашол мртво тело во Дуго Село. Филип бил во неколку места, додека не наишол на семејство кое имало мртовец. Екипата потоа го позајмила безживотното тело, и уредно платила за неговото изнајмување. Кога ја завршиле работата телото го вратиле во Дуго Село.

 

-Тоа е нешто што никогаш нема да го заборава, Уште трупот моравме да го напикаме во премал автомобил, па бевме атракција за сите кои не видеа на патот, се присети пејачот.

 

 

 

12.10.2017 - 21:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа