Хрватска со победа над Англија до финале на Светското првенство

Со гол на Мaнџукиќ во второто судиско продолжение, Хрватска ја победи Англија со 2:1 и за првпат во својата историја ќе игра во финалето на Светско првенство. Во финале за пехарот ќе се бори против Франција.

Разочарувањето на англиските играчи се гледаше уште на почетокот, а откако примија гол целосно паднаа.

Хрватите го задржаа водството и по последниот свиреж на судијата славеа историја. Ја надминаа генерацијата од 1998 година и се пласираа во финалето на Светското првенство. 

 

 

 

 

11.07.2018 - 22:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега