Хорор во Велика Британија: Во камион пронајдено 39 тела- уапсен возачот

Во контејнер во камион во Есекс, пронајдени се телата на 39 мажи, а поради сомнеж за убиство уапсен е 25-годишниот возач на камионот од Северна Ирска.

Камионот со телата, за кој се верува дека стигнал од Бугарија во неделата, бил откриен рано утрово во индустрискиот парк Вотерглејд на Источната авенија, пренесе „Би-би-си“.

„Ова е трагичен инцидент во кој голем број луѓе го загубиле животот. Нашата истрага ево тек за да утврдиме што се случило“, изјави шефот на полицијата, Ендрју Маринер.

Меѓу починатите има и еден тинејџер.

Се работи на идентификација на телата, велат од полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.10.2019 - 11:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега