Хорор во невремето во скопско: Гром удри во куќа, изгоре целата

Викендичка во скопското село Нова Брезница изгоре во пожар што се случи синоќа околу 21:40 часот.

Во пожарот паднала кровната конструкција на куќата, но за среќа во моментот во домот немало никој. Причина за пожарот е удар од гром. 

Пожарот е изгаснат околу 01:10 часот, а во гаснењето интервенирале 11 пожарникари со пет пожарникарски возила од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје. 

 

 

 

15.08.2018 - 09:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега