Хорор во Македонија: Се обидел да силува малолетничка

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 46-годишниот Ѓ.Б.  од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,силување“.

На 17.05.2018 година околу 21.00 часот 15-годишно девојче од Битола пријавило дека околу 14.30 часот Ѓ.Б. се обидел да изврши полови дејствија врз неа.  

 

 

 

14.06.2018 - 14:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега