Хорор во Македонија: Му ја искршил главата со шипка среде бел ден

 

63-годишниот С.С. од селото Боговиње на крајот на минатата година околу 09 часот и 30 минути, дошол пред куќата на С.С. во селото и без повод и причина му упатил навредливи зборови, по кои тој со употреба на метална шипка му задал три удари од кои два удари во пределот на грбот и еден удар во пределот на главата нанесувајќи му телесна повреда и од задобиените повреди О.М. паднал на земја.

Драмата да не заврши трагично помогнале соседите.

Повредениот завршил во Клиничка болница Тетово за укажување на лекарска помош и бил пуштен на домашно лекување.

 
 
10.01.2017 - 13:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа