Хорор во Македонија: Го нашле на улица со пресечени вени

 

Во 21 часот и 50 минути во СВР Битола е пријавено дека кај Градско шеталиште на местото викано “Тумбе кафе“, има повредено лице.

Извршен е увид на местото на настанот  при што е  констатирано дека се работи за 67-годишниот З.Л. од Битола на кого му била укажана лекарска помош од страна на Итна медицинска помош Битола.

Полицијата информира дека имал обилно крварење од вените на двете раце, по што лицето е пренесено во Комплексот клиники "Мајка Тереза" за укажување лекарска помош.

 

 

 

22.04.2018 - 12:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега