Хорор во БиХ: Момче било силувано од врсници поради предизвик на „ТикТок“

Во приватна зграда во Грачаница, во областа на Тузланскиот кантон, неколку момчиња наводно силувале свои врсници.

Овој страшен случај бил пријавен и во полиција.

– Во врска со вашето барање, ве известуваме дека службениците на Полициското одделение на МУП ТК, во соработка со Обвинителството на кантонот Тузла, ги преземаат потребните мерки и дејствија во врска со настанот кој на 18.11.2022 година бил пријавен на ул. ЈУ Грачаница, а кое, според пријавителот, се одвивало во приватен објект, а не во просториите на училиштето во Грачаница. Со оглед на чувствителноста на истрагата и заштитата на малолетниците – актери на споменатиот настан, не можеме да дадеме повеќе информации – соопштија од Министерството за внатрешни работи на кантонот Тузла.

Според неофицијални информации, наводно станува збор за предизвик на TikTok направен од ученици од основно училиште, а се е снимено со мобилни телефони.

09.12.2022 - 09:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега