Хорор повреда: Фудбалер си го скрши вратот на терен

Корејскиот фудбалер Ли Сунг Мо, од тимот на Квангжу го скрши вратот за време на еден натпревар по страшниот пад по еден воздушен дуел.

Инцидентот се случил во 7-ма минута од мечот Квангѓу Дежон во полуфиналето на Втората лига.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.11.2018 - 19:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега