Хорор кај градските гробишта - чопор кучиња нападнале количка со бебе, мајката искасана

 

Шетајќи со бебе на улица во Белград, Весна К. вчера дожеивеала хорор, бидејќи количката во која било нејзиното 2-месечно синче била нападната од глутница кучиња.

За да ги заштити бебето, храбрата мајка застанала помеѓу количката со детето и кучињата борејќи се против глутницата, завршила со угриз на едната нога.

Поучена од искуствата, таа одлучила да не паничи пред кучињата и се обидела да биде прибрана и да не бега. Меѓутоа, разбеснетите кучиња тргнале кон количката во која било нејзиното бебенце.

После гризнувањето кучињата се разбегале, а Весна отишла на Инфективната клиника.

 

 

 

18.06.2017 - 15:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа