Холивудските фризери едногласно: Ова ќе биде најбараната боја на коса за 2019 година

Светските фризери веќе изгласаа која ќе биде најпожелна боја на косата во 2019 година, а некои од познатите дами веќе ја испробаа.

Ако русата коса некогаш била на вашата листа со желби, 2019 година е вистинско време да ја испрообате, меѓутоа не е сеедно која нијанса ќе ја одберете.Крем руса е најбарана оваа година, тврдат холивудските фризери.

Погледнете како им стои на Џенифер Лопез и Мараја Кери, кои ваква боја на косата негуваат веќе некое време.

Оваа нијанса на боја одлично ќе прилеа на дамите со темна коса, зошто кај коренот може да ја остават својата природна боја а остатокот да го офарбаат.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.01.2019 - 10:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега