Хит оглас за работа кружи на интернет - го објавила мајка, а нешто почудно немате слушнато

Ovo je oglas o kojem se priča

Србите деновиве на интернет споделуваат чуден оглас за работа.

Во денешно време се може да се претвори во работа и се скапо да чини, па дури и вашето драгоцено време и друштво.

Млада и осамена мајка објави навистина чуден оглас.

-Итно ми е потребна одговорна млада девојка/жена да ми прави друштво додека шетам сама со ќерка ми од две години. Детали во инбокс - гласи огласот.

Иако веројатно досега се немате сретнато со ваква професија, на друштвените мрежи го доби и својот назив - правач на друштво.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2019 - 21:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега