Хет-трик: Гризман денеска го доби третото дете – сите се родени на ист ден

Ѕвездата на Барселона и на Франција, Антоние Гризман денеска е главна вест во спортските таблоиди откако го доби третото дете. Сите три деца на се родени на ист ден, 8 април.

Првото е родено во 2016, второто во 2019, а третото денеска.

Antoine Griezmann has become a father for the third time. All of his children were born on the same day: April 8. 2016 April 8. 2019 April 8. 2021 Madness

Posted by SPORTbible on Thursday, 8 April 2021

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2021 - 19:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега