ХЕРОИ: Група мажи фатија детенце при пад од петти кат (ВИДЕО)

Двегодишно девојче во Кина преживеа пад од петти кат благодарение на група доставувачи, кои во тој момент стоеле пред зградата и го слушнале плачот на детето.

Девојчето најверојатно се разбудило од спиење и во полусвесна состојба излегло од прозорецот. Групата доставувачи кои биле пред зградата ја забележале и успеале безбедно да ја фатат при падот од петтиот кат.

Целата случка и херојството го снимиле безбедносните камери.

- Не размислував многу, само сакав да ја спасам, изјави Лоу Гоубинг, еден од доставувачите од провинцијата Жеџијанг, во источниот дел на Кина. 

најчитано сега