Хари и Меган – последен „работен ден“ во кралското семејство

Војводата и војвотката од Сасекс за последен пат се појавија во јавност како „работни“ членови на британското кралско семејство.

Принцот Хари и Меган и се придружија на кралицата и останатите високи членови на семејството на црковната служба по повод Денот на Комонвелтот во Вестминстерската палата.

Парот имаше низа јавни појавувања во Обединетото Кралство пред да отстапат од должноста.

Од 31 март ќе престанат да ги користат кралските титули и да добиваат јавни пари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.03.2020 - 23:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега