Хари и Меган на официјална посета на Шкотска: Поради нејзиниот капут сите се потсмеваа (видео)

 

Каде и да се појават, принцот Хари и неговата вереница Меган привлекуваат огромно внимание во јавноста, па така и во овој случај.

Кралскиот пар беше во посета на Шкодска каде започна официјалната посета, а таму ги дочекаа нивни фанови за да ги поздрават.

По тој повод Меган носела капут со карирани мотиви, во знак на Шкодската традиција. Меѓутоа се исподтави дека слично нешто носеше и понито , маскота на Шкодска, па поради таа причина кралскиот пар слатко се изнасмеа.

Погледнете:

 

 

 

 

13.02.2018 - 22:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа