Харадинај: Запамтете Косово и Албанија никој не може да ги заземе

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај повторно се спротивстави на можноста за размена на територии како конечно решение со Србија.

- „Косово не може да биде територија на друг народ, запамтете го ова... Косово и Албанија имаат своја ограничена територија, која никој не може да ја земе. Ако има Божје право, треба да им кажеме на сите, на нашите соседи и пријатели дека во нашата земја нема странска територија“, кажа Харадинај.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2019 - 23:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега