Хаос во Северна Ирска: Голман почна да дави соиграч откако прими гол (ВИДЕО)

Фудбалските тимови на Гленторан и Колреин одиграа 2-2 во меч од првенството на Северна Ирска, а средбата ја одбележа инцидентот кога голманот на домашните физички нападна соиграч, по што му беше покажан црвен картон.

Голманот Арон Меккари ги загуби нервите во 80-та минута кога гостите изедначија на 2-2, и прво го турна силно Боби Барнс кој падна на земја, а и после тоа го давеше, додека не се вмешаа останатите соиграчи да го спречат. Судијата го исклучи голманот, кој 10 минути го остави тимот на цедило, но резултатот остана 2-2.

17.10.2021 - 09:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега