Хаос во Москва: Повеќе од 10.000 лица евакуирани, дојава за бомба на неколку места

 

Од различни места во Москва, полицијата добила повик во исто време во добиле предупредување за можна експлозија.

Повеќе од 10.000 лица се евакуирани од трговските центри, железничката и универзитетот во Москва, соопштуваат руските медиуми.

Како што соопштуваат, заканите за експлозија биле изведени истовмрено.

Наскоро повеќе:

 

 

 

 

13.09.2017 - 16:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа