Хаос во Италија: Град со големина на потокал- 18 лица повредени (видео)

Најмалку 18 лица се повредени помеѓу кои и една бремена жена во невреме попратено со град  со големина на портокал, кој денес го зафати италијанскиот град Пескара.

Повредените се одведени во градската болница, а бремената жена се здобила со повреди на лицето и главата.

По силното невреме улиците биле претворени во реки.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.07.2019 - 16:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега