Хаос во Белград: Фрлена бомба пред познат ресторан

Непознато лице фрлило бомба од автомобил на улицата Нина Кирсанова во Звездара, во близина на ресторанот „Вртешка“.

 
За среќа нема повредени, а оштетени се три паркирани автомобили.

Не е познато дали ресторанот бил мета, со оглед на тоа што бомбата не била фрлена во ресторанот, туку на улица.

Истрагата е во тек.

03.06.2023 - 11:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега