Хаос во Америка: Непознат напаѓач пукал пред преполна болница

Полицијата го блокирала медицинскиот центар Дартмаут - Хичок во Њу Хемпшир поради пријава дека имало пукање.

Маркетинг менаџерот на болницата изјавил декаинцидентот го пријавиле во полиција и дека полицијата го истражува случајот.

Голем број минувачи и пациенти чекаат расплет.

Еден од сведоците вели дека пукањето се слушнало дури до четвртиот спрат кадешто е одделот за интензивна нега.

Засега нмаизвештај за бројот на повредени. 

Огласен е „сребрен“ аларам, што укажува на можен напад со огнено оружје.

 

 

 

12.09.2017 - 23:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа