Хаос на судењето за Диво Насеље: „Ова е Албанија, вие сте избеглици не го признаваме Судот"

Со една минута молчење за паднатите другари во населбата Диво Насеље, започна судската расправа во Апелациониот суд во Скопје во случајот “Диво Насеље“, а судењето се одвива со тензии.

Членовите на Кумановската група не и дозволија на судијката да зборува на македонски и побара да зборува Албански.

 Кумановската Група му се обрати на македонската судијка: Зборувајте албански, тука е Албанија, вие “избеглици”, сте дојдени овде, рече Вал Зекај од Кумановската група. 

Тие добија овластување на адвокатите и ја напуштија седницата.

Видео: А1.он

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.05.2019 - 12:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега