Хаос на „Стража“: Камиони, автобуси и автомобили заглавени поради снегот

Поради снегот колона од камиони, автобуси и автомобили останаа заглавени  на Стража.

Поради врнежи од снег попладнево од 15:50 часот на патниот правец Гостивар-Стража е воведена забрана за товарни моторни возила, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Претходно, во 15 часот, беше воведена забрана за камиони и на патот Маврово – Дебар.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.02.2020 - 17:07
Фото: 
Ѕид на сообраќајниот срам

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега