Хаос на скопските улици: Се случија девет несреќи

Девет сообраќајни несреќи се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје. Според евиденцијата на СВР Скопје, во две со полесни телесни повреди се здобиле четири лица, а во пет е причинета материјална штета.

Вчера од страна на сообраќајната полиција, санкционирани се двајца возачи кои поминале на црвено светло на семафор, пет возачи го управувале возилото без возачка дозвола, односно нерегистрирано, како и пет возачи кои не се придржувале према ограничувањата, забраните и обврските изразени со поставените сообраќајни знаци. Затекнати се и 36 непрописно паркирани возила, а санкционирани се шест пешаци кои поминале вон обележан пешачки премин, односно поминале на црвено светло на семафор.

Со специјалното возило „пајак“ отстранети се 49 возила. 

 
 
10.01.2017 - 09:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа