Ханс ван ден Берг: Датумот не се случи во јуни, нема да се случи ниту сега

Холандскиот експерт за Западен Балкан, Ханс ван ден Берг преку својот Твитер напиша дека претседателот Пендаровски, ниту премиерот Заев, ниту министерот за надворешни работи Димитров не дојдоа на погребот на поранешниот француски претседател Жак Ширак, а наместо тоа Македонија сега ни се заканува: Нема зелено светло? Груевски ќе се врати, ќе падне Заев.

Тој понатаму вели дека датумот не се случи во јуни, нема да се случи ниту сега. Притисок контра продуктивност, стои во неговиот Твит.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.10.2019 - 22:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега