Гвардиола знаел за оргиите на играчите: Ми се допаѓа кога прават нешто заедно!

Пеп Гвардиола призна дека знаел и дал дозвола неговите фудбалери да направат луда забава, на која учествувале и 22 манакенки.

Сето ова се случувало по победата минатиот викенд против Астон Вила од 6:1.

„Знаев за забавата. Кога имаат време тие често организираат вечери заедно. Многу пати го правеле тоа до сега. Ми се допаѓа кога прават нешто заедно надвор од теренот“, изјави Гвардиола.

 Забавата се најде на насловните страници на сите таблоиди во Англија. Тие тврдат дека во  преноќувалиштето во Чешајр биле донесени 22 Инстаграм манекенки од Италија на сесија за зближување на тимот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2020 - 19:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега