Густ чад го покри градот- граѓаните збунети, не се знае од каде доаѓа

Густ чад вечерва го прекри Нов Белград, а според зборовите на очевидците ситуацијата е таква од кружниот тек, па се долж Виноградската улица.

Иако првата помисла на граѓаните била дека станува збор за пожар, од пожарникарната служба велатдека не добиле повик за интервенција.

Жителите на овој дел од градот одаваат дека чадот се протега 4 километри и дека возењето долж улицата е отежнато.

 

 

 

19.05.2017 - 23:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа