Групна тепачка пред ресторан во Скопје - завршила свадбата, па започнала драмата

 

Групна тепачка настанала вчера по завршување на свадба во Скопје информира МВР.

Во 00:17 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Борис Трајковски“ пред угостителски објект по завршување на свадбената прослава дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу лицата: М.С.(22), С.С.(29), К.Д.(31), С.Ф.(21), С.Р.(53) и С.А.(40) и едно лице на возраст од 17 години сите од Скопје од едната страна и лицата М.С.(30), А.М.(28), С.М.(75), М.Ф.(55), А.У.(24) и Ј.М.(33) сите од Скопје од другата страна.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл.11 ст.3 од ЗППЈРМ. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.08.2019 - 15:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега