Груевски во посета на индустриската зона Прилеп 1: Нови 1.500 вработувања

 

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес е во посета на Прилеп. За посетата на индустриската зона Прилеп 1, Груевски информираше на социјалната мрежа Фејсбук.

-Ја посетив индустриската зона Прилеп 1 (Металец) во Прилеп. Вкупно продадени се 21 парцела, од кои 19 веќе имаат одобрение за градба, а од нив 5 фабрики веќе се изградени и 4 во тек на градба. По комплетирање на градбите, зоната ќе обезбеди над 1500 вработувања, со што оваа зона ќе биде една од најуспешните каде општината со сопствени сили и средства ќе обезбеди толку голем број на вработувања, пишува Груевски на Фејсбук.

 

 

 

 

29.08.2017 - 14:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа