Груевски се сретна со амбасадорите на ЕУ во Брисел

Премиерот Никола Груевски денеска во Брисел оствари работен ручек со амбасадорите на земјите членки на ЕУ (КОРЕПЕР 2).

На средбата чиј домаќин беше италијанскиот амбасадор во ЕУ Стефано Санино, премиерот Груевски пред дипломатскиот кор во Брисел ги објасни чекорите на македонската Влада за зачленување во ЕУ, за реформскиот процес и напорите кои се превземаат на полето на економијата.

- Владата останува посветена на европските интеграции и тоа преставува наша стратешка определба, истакнал премиерот Никола Груевски на средбата со амбасадорите на земјите членки на ЕУ. 

09.12.2013 - 15:24

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега