Груевски: СДСМ да се преиспита додека има време

Одлуката на СДСМ да ги врати пратеничките мандати е одлука која е штетна за партијата, но и за цела Република Македонија.

Ова го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер на Република Македонија, Никола Груевски, на новинарско прашање за коментар за моменталните случувања на политичката сцена.

 

- СДСМ се уште има време да ја преиспита својата одлука додека Парламентот не почне со работа.

30.04.2014 - 12:38

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега