Груевски останува почесен претседател на партијата

По завршувањето синоќа на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, портпаролот на партијата Александар Николовски информираше дека меѓу исклучените од партијата е екс шефот на тајната полиција, Сашо Мијалков.

Николовски рече дека „во моментов за почесниот претседател нема никакви сознанија дека учествувал во таа работа“, со што тој останува во партијата.

 

 

 

23.10.2018 - 10:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега