Груевски: Конгресот ќе биде транспарентен

Конгресот ќе биде транспарентен и за него јавноста ќ ги знае сите детали. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во кратка изјава избегна да одговори дали ќе поддржи некој од кандидатите чии имиња се во игра

Во јавноста се шпекулира со неколку имиња.

Еден од нив е Генералниот секретар на партијата Христијан Мицкоски. Тој вчера и сам ја остави отворена можноста да влезе во изборната трка.

Покрај него како најсериозни кандидати се спомнуваат и екс министрите за надворешни работи, Антонио Милошоски и Никола Попоски. Ниту еден од нив, според информациите на Press24 се уште нема донесено конечна одлука. 

 

 

 

06.12.2017 - 11:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа