Груби: Ветингот на ДУИ нема врска со „метлата" на Заев

Ветингот кој ДУИ го предлага нема врска со метлата на Зоран Заев. Ова денеска го тврди Артан Груби, според кој партијата планира двоен ветинг.

Нема да се станува автоматски член на ДУИ со пријава за членство, туку ќе се прават проверки. Ако не нешто спорно, личноста ќе се одбие.

Ќе се формира и регулаторно тело како она за Лустрација, кое ќе ги проверува сите кои вршат јавна функција.

ВИДЕО: А1.он

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.05.2019 - 16:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега