Груби: Што и да ми каже Али Ахмети, јас тоа го правам

 

Артан Груби, првиот вицепремиер, зборувајќи за кадровските прашања и министерствата што ќе ги преземе Алтернатива кога ќе влезе во мнозинство, Груби одговори дека хипотетички или не хипотетички, што ќе каже Али Ахмети, тоа ќе го направи.

Тој во гостувањето на Алсат истакна дека парламентарното мнозинство освен Алтернатива ќе се прошири со 1-2 пратеници Албанци без да спомне имиња за кои станува збор.

30.11.2021 - 23:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега