Груби: Само Ахмети ми е фаворит за претседател, премиер и лидер на Албанците

Артан Груби вечерва за МКД.МК, изјави дека негов единствен фаворит за претседател е Али Ахмети.

„Мојот единствен фаворит за претседател на држава, премиер, претседател на Собрание, претседател на ДУИ и лидер на Албанците, бил, е и ќе биде Али Ахмети. Се друго се лажни вести и очајна платеничка пропаганда”, изјави Груби, откако Алмакос објави дека тој се залагал за Никола Димитров.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 22:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега