Грк уапсен на граничниот премин „Богородица“

 

Вчера во 22:25 часот на граничен премин „ Богородица “ од слобода бил лишен 21-годишниот П.П. од Република Грција поради спречување на службено лице во извршување на службена должност при царинска контрола. Тој бил предаден на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Богородица за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.12.2019 - 11:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега