Грета Тунберг: Приватно сум многу блесава, не планирам со ова да се занимавам целиот свој живот

Светски познатата активистка за заштита на околината, Грета Тунберг која има само 18 години во разговор за Би Би Си рекла дека таа приватно е сосема различна од она што го гледа јавноста.

Грета открила дека приватно прави многу "чудни" работи и дека е подруга личност со пријателите и семејството отколку во моментите кога јавно говори за климатските промени.

 

"Мислам дека луѓето не би ме препознале доколку ме запознаат приватно. Во приватноста воопшто не сум сериозна. Изгледам многу лута во медиумите, но тоа не сум јас. Приватно сум премногу "блесава", можеби и отповеќе", рекла Грета.

24.10.2021 - 15:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега